IPC, I/O, Motion and Automation

Beckhoff, PC Kontrol teknolojisine dayalı açık otomasyon sistemleri geliştirir. Ürün yelpazesi, Endüstriyel PC’ler, I/O ve Veriyolu Bileşenleri, Sürücü Teknolojisi ve otomasyon yazılımınından oluşur.

 

 
Beckhoff | IPC Bölümü
IPC Bölümü

Beckhoff her uygulama için doğru Endüstriyel PC’yi sunar. Açık standartlara ve sağlam bir yapıya dayanan yüksek kaliteli bileşenler, Endüstriyel PC’lerin tüm kontrol gereksinimleri için ideal olarak donatıldığı anlamına gelir. Gömülü PC’ler, DIN ray montajı için modüler IPC teknolojisini minyatür biçimde sunar. Otomasyon amaçlı kullanımlara ilave olarak, Beckhoff Endüstriyel PC’ler, güvenilir ve sağlam PC teknolojisinin gerekli olduğu her yerde, diğer görev türleri için de idealdir.

 
Beckhoff | I/O Bölümü
 I/O Bölümü

Beckhoff her sinyal ve her veriyolu için doğru teknolojiye sahiptir. Beckhoff, tüm yaygın I/O’lar ve sayısı 15’i aşan öne çıkan fieldbus sistemleri için eksiksiz bir Fieldbus Bileşenleri yelpazesi sağlamaktadır. IP 20 koruma sınıfındaki veriyolu terminalleriyle ve IP 67 veriyolu modülleriyle tüm önemli sinyal türleri ve veriyolu sistemleri için eksiksiz ürün yelpazesi bulunmaktadır. Klasik veriyolu sistemlerine ek olarak kullanılan, Beckhoff’un sunduğu yüksek performanslı EtherCAT terminalleri, EtherCAT ve takılabilir EtherCAT modülleri kontrol dünyası için yeni ve büyük bir potansiyeli ortaya çıkarmaktadır.

 
Beckhoff | Hareket Kontrol Bölümü
Hareket Kontrol Bölümü

TwinCAT otomasyon yazılımının sunduğu Hareket Kontrol birimi ile Beckhoff Sürücü Teknolojisi, gelişmiş ve eksiksiz bir sistem çözümü sağlamaktadır. Beckhoff’un PC tabanlı kontrol teknolojisi, yüksek dinamizm gereksinimlerine sahip tekli ve çoklu eksen konumlandırma görevleri için idealdir. Yüksek performanslı EtherCAT iletişimine sahip AX5000 servo sürücü serisi ve AX8000 serisi çok eksenli servo sistemleri maksimum performans ve dinamizm sunmaktadır.
Tek kablo teknolojisine sahip servo motorlar, güç ve geribesleme sinyallerini tek bir standart motor kablosunda birleştirir, böylece malzeme ve devreye alma maliyetlerini belirgin derecede düşürür. XTS sürücü sistemi (eXtended Transport System), klasik mekanik yapıları yenilikçi mekatronik sistemler ile değiştirir. Bu sayede sürekli akış halinde olan malzemelerin tekil olarak taşınmasına olanak sağlar.

 
Beckhoff | Otomasyon Bölümü
Otomasyon Bölümü

Beckhoff otomasyonun tüm alanları için farklı performans sınıflarına sahip kapsamlı sistem çözümleri sunmaktadır. Beckhoff kontrol teknolojisi yüksek performanslı Endüstriyel PC’lerden mini PLC’lere kadar ölçeklendirilebilir ve ilgili uygulamaya tam olarak uyarlanabilir. TwinCAT otomasyon yazılımı, PLC, NC ve CNC işlevleriyle gerçek zamanlı kontrolü tek bir pakete entegre etmektedir. Tüm Beckhoff denetleyicileri ve TwinCAT yazılımı, global olarak kabul edilmiş IEC 61131-3 standardına uygun olarak programlanmaktadır.